Jamesi, budeš táta!

28. listopadu 2010 v 20:30 | Moreen |  Moreen - jednorázovky
   "Jamesi, ale ty mě nemůžeš opustit, prostě nemůžeš!" brečela patnáctiletá Megan Knoxová a mezi vzlyky bušila nebelvírskému chytači do hrudi. Když jí řekl, že ta noc s ní byla jen omyl, přepadl ji záchvat hysterie.

   "Tak to pochop, Megan, opil jsem se a nevěděl, co dělám! Proboha, byla to jen jedna noc, jedna noc, Megan, nic víc!" bránil se James. Před týdnem byla v nebelvírské společenské místnosti velký večírek. Pilo se a tancovalo a většina studentů pátého ročníku využilo tuto situaci k odreagování se od učení na nadcházející zkoušky NKÚ.
   Od té doby, co si James uvědomil, co se té noci stalo, se Megan vyhýbal, jak jen to šlo. A teď věděl, že dělal dobře. Z Megan se vyklubala hysterka, která nechce pustit příležitost, kdy má oblíbeného Jamese Pottera ve svých rukách, pustit ani za nic.
   "Ale to neříkej! My musíme být spolu! Musíme, protože, protože-" nadechovala se a hledala ta správná slova, aby ho přesvědčila. "-protože jsem těhotná, Jamesi!" vyřkla to a nemohla to vrátit. A když spatřila výraz v jeho tváři, nelitovala. Rozhodla se, že bude trvat na svém, nepřizná pravdu.
   "Nemůžem spolu zůstat, nemůžem, protože - ty jsi těhotná?!" James vykulil oči a nebýt brýlí, snad by mu vypadli z důlků. "Ale jak to?" Nechápal.
   "Jak to, Jamesi, ty se ptáš jak to? Vážně ti mám vysvětlovat, jak k něčemu takovému dojde?" Usmála se. Věděla, že má vyhráno. Znala ho dost dobře. Byl to poctivý kluk.Nenechá holku v nesnázích samotnou.
   A Jamesovi se změnil svět. V mžiku se nepříjemná debata o rozchodu změnila v ještě nepříjemnější povinnosti.

~~~°~°~°~~~

   Uběhli dva roky od doby, kdy se jistá dívka rozhodla citově vydírat jistého chlapce, aby s ní zůstal, tím, že si vymyslela své těhotenství. On se trápil. Ona byla šťastná. Naštěstí měl James chytré přátele a ti včas přišli na to, že celé těhotenství byl jen sprostý výmysl. Megan zůstala ubrečená a sama. James se zbavil svých "závazků". Ale přeci jen to v něm zanechalo silnou zkušenost. Od té doby byl opravdu opatrný. Nechtěl si to samé prožít znovu, dokonce nesnášel fórky typu "dávej bacha, abys nebyl tatínkem". Před pár měsíci konečně dosáhl toho, že s ním jeho milovaná Lily Evansová šla na rande a od té doby se zdálo, že je James opravdu šťastný.
   A teď Lily seděla ve svém pokoji a nevěděla, co dělat. Zjistila, že čeká dítě. Jamesovo dítě. Jak mu to říct, aby neměl pocit, že je zahnaný do kouta? Jak mu říct, že to sice nechtěla, ale toho miminka se nevzdá. Ona ho chtěla, chtěla si ho nechat, milovala toho drobečka, přestože o jeho existenci věděla teprve pár dní.
   "Lily, ty nejdeš na tu oslavu?" ozvalo se ode dveří, kde stála naparáděná její kamarádka Kate. V posledních dnech zpozorovala, že se něco děje, a tak si myslela, že by mohlo nebelvírské primusce jedině prospět, kdyby se krapet odreagovala.
   "Nemám na to náladu, Kate, půjdu příště," slibovala Lily.
   "No to nevim, vzhledem k tomu, že je to oslava na zakončení školního roku," rýpla si Kate. Za každou cenu chtěla kamarádku vyprovokovat, aby se k ní přidala. Nechtěla tam jít sama a cítit se jak páté kolo u vozu.
   Lily zmateně zamrkala. Zapomněla, že je konec června. Zkoušky OVCE mají všichni za sebou a tak celý ročník měl slavit. Jenže ona na žádnou párty neměla ni pomyšlení. "Stejně nemám co na sebe!" vymlouvala se.
   "Kecy v kleci, Evansová, můj šatník je ti otevřen," zasmála se Kate a dotáhla nebohou zrzku před svou skříň. "A za deset minut ať jsi hotová!"

~~~°~°~°~~~

    James pozoroval svou lásku, jak bez jakýchkoliv zábran holduje alkoholu. Takhle ji nikdy neviděl. Lily seděla v křesle a v ruce držela zpola vypitou láhev ohnivé whiskey, kterou uzmula u provizorního baru. On sám sice taky popíjel, jednu chvíli hráli i flašku, takže se hra s panáky pořádně rozjela, ale chování Lily ho jednoznačně překvapilo.
   "Lily?" Došel k ní a sedl si na opěradlo u jejího křesla. "Co se děje?"
   "Co by se - škyt - mělo - škyt - dít?" zeptala se Lily s nevinným výrazem ve tváři.
   "Nic, jen že jsi taková divná," pokrčil rameny. "Nejsi nemocná?"
   "Podle mě se tomu nemoc neříká," vybreptla Lily a pak se chytla za pusu. Co to tu povídá?
   "Cože?" James očividně nechápal, co se tu děje. A nemalá dávka alkoholu v krvi zajistila, že v tu chvíli vypadal jak roztomilý andílek. Alespoň z pohledu jedněch smaragdových očí.
   Přeci se na mě nemůže zlobit, přemlouvala se Lily v duchu, on je tak hodnej, pochopí to, já přeci nejsem žádná podrazačka! "No víš, já bych - škyt -" Bezva to škytání tomu moc nepomůže, ještě si bude myslet, že jsem jen opilá a blábolím, pomyslela si. "Asi bych ti měla něco říct, Jamie," koukla na něj s provinilým pohledem.
   "Copak se děje, lásko, víš, že mě můžeš všechno říct," chlácholil ji James.
   "Dobře, Jamesi." Zhluboka se nadechla. Alespoň že už ta škytavka přestala. "Jamesi, budeš táta!" Tak a je to venku! Hurá!
   Mladému Potterovi se v té chvíli zatmělo před očima a když se vzpamatoval chvilku viděl rudě. Místo Lily seděla najednou v křesle Megan, koukala na něj a čekala, jak se zachová. "Ale jakto? Jak se to sakra mohlo stát?"
   "Tohle ti snad nemusím vysvětlovat," ušklíbla se Megan.
   James potřásl hlavou. Místo Megan před ním opět seděla Lily, zhroucená v křesle a on si uvědomil, že před chvílí mluvil nahlas. A pak mu něco došlo. On bude tátou! A Lily bude máma! Uvědomil si, že mu to nevadí, ba co víc, že se dokonce těší, vždyť bude mít rodinu se svou milovanou, vždycky si jí chtěl vzít a mít s ní děti. Tak co vyvádí? Tohle je přeci jeho sen, jeho splněný sen o šťastné rodině, co na tom, že přišel o pár let dřív než plánoval. A pak se rozhodl.
   "Lily, vezmeš si mě?"
 


Komentáře

1 Lily Lily | Web | 29. listopadu 2010 v 17:58 | Reagovat

:-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama