1.Vánoce

28. prosince 2010 v 19:03 | Moreen |  Mám svou hrdost (Moreen)
První kapitola MSH...


"Vážně nechceš jet se mnou?" zeptala se rusovláska své kamarádky už poněkolikáté.
"Ne, ne, fakt ne. Já to tady nějak přežiju. Vždyť to je jen týden, ne?" zavrtěla hlavou sedmnáctiletá dívka s kaštanovými vlasy a neuvěřitelně velkýma očima barvy medu.
"No jo, ale budeš tu sama," snažila se ji zlákat zrzka.
"Jo, a hodlám si to náležitě užít. Takže se ani nesnaž, Lily, stejně mě nepřekecáš," usmála se na ni. "A koukej makat. Ještě ti ujede vlak a co já tady s tebou?"
"Au," vykřikla Lil. "Tak ty mě tu nechceš? Však já ti ukážu, Amy Moorová," přimhouřila oči, přesně zamířila a hodila po kamarádce polštář.
A ta se začala samozřejmě bránit. "Hej!"
"Tak to by mohlo stačit, ne?" ozvalo se ode dveří. "Koukejte to tu uklidit, kdo v tom má něco najít?"
"No přece ty, Morgan. Ty jsi přece dokonalá, ne?" zeptala se sladce Amy spolubydlící. Lily zatím dusila smích do polštáře.
"Tss, že já se tu s váma vůbec bavim." Morgan se otočila a odešla z ložnice.
"Chápeš, proč se těšim, že tu budu mít klid?" zeptala se Amy smějící se Lily.
"Ty nemáš ráda naší paní dokonalou, které nikdo neodolá?" nasadila nechápavý výraz a Amy se na ni zašklebila. "Ale teď už fakt musim balit."

******

Amy seděla v křesle před krbem a četla si knihu. Před hodinou se u brány rozloučila s Lily, svou nejlepší kamarádkou, která jela domů na vánoční prázdniny. Amy měla letos zůstat v Bradavicích sama. Tedy sama v Nebelvírské věži. Rodiče se poslední dobou dost hádali, a tak se nechtěla doma 'plést'.
Najednou zaslechla šílený rámus. Překvapeně zvedla oči a pohlédla směrem k východu z místnosti. Portrét se odklonila a v otvoru se objevily dvě postavy.
"Co tu děláte?" zeptala se Amy překvapeně.
"Moorová? Co ty tady?" zeptal se černovlasý mladík.
"Já? Snad vy, ne? Jsem myslela, že jeli všichni dom," poznamenala.
"Nějak to nevyšlo," vyhnul se odpovědi James Potter, brýlatý nebelvírský chytač s neuvěřitelně rozcuchanýma vlasama, a sedl si do křesla.
"A co ty, tak sama.. Nechceš společnost, Moorová?" projevil zájem jeho kamarád a plácnul sebou do křesla hned vedle.
"Uhodl, nechci. Rozhodně ne tvou, Blacku," odpověděla Amy a vrátila se ke své knize.
"Co ti na mě vadí?" zeptal se Sirius se svatouškovským pohledem.
"Počkej...," dělala, že přemýšlí, "jo, už vim. Jseš největší sukničkář na škole, s žádnou holkou jenom nekamarádíš a jsi tak trochu arogantní. Mám pokračovat?" zeptala se mile.
"To je to se mnou tak zlý?" svraštil obočí.
James je oba pozoroval s pobaveným výrazem. "Co se týče holek, tak určitě. Víš, Amy neni první, co to o tobě tvrdí."
"To není možný," zavrtěl hlavou. Amy už to nevydržela a musela vyprsknout smíchy. To jak se tvářil a nevěřícně kroutil hlavou.. "Hej, tak to bys mě mohla napravit, ne?" otočil se k dívce.
"Nechodíš náhodou s Morgan?"
"No," protáhnul Sirius, "vlastně už ne. Včera jsme se rozešli," přiznal. "Takže jsem k mání," usmál se.
"Přesně o tom jsem mluvila. Ty seš prostě nenapravitelnej případ, Blacku," uzavřela to Amy. Zvedla se z křesla, popadla knížku a vytratila se směrem k dívčím ložnicím.

******

Amy se probudila brzy. Bylo ráno, 25.prosince, a v nohou postele se povalovala pěkná hromádka vánočních dárků. Amy vždycky přemýšlela o tom, jak se sem vlastně dostanou. Jak by je mohly donést sovy, když má přes noc zavřená okna? V tuhle chvíli ji však nejvíc zajímal obsah balíčků a ne to, jak se tu ocitly.
"Tak to bude od Lily," usmála se na těžký balík, který zvedla nejdřív. "Páni," vyhrkla překvapeně, když strhla papír. Amy čekala nějakou 'zajímavou učebnici', nicméně kamarádka předčila očekávání. Něvěděla kde, ale Lily se povedlo sehnat román o upírech, o který Amy už pár let usilovala.
Mezi dárky pak ještě objevila nějaké oblečení, trochu kosmetiky (její maminka se z ní pořád ještě snažila udělat 'slečnu'), pár rukavic z dračí kůže od bráchy a sadu na úpravu košťat od sestřenice, co hraje v anglickém famfrpálovém týmu.
Celý den pak utekl jako voda. Amy zašla na návštěvu k Hagridovi, vypila korbel horkého čaje a málem si vylámala zuby na vánočních griliášových hrudkách(ještě tvrdších než normálně).
Večer se konala vánoční hostina. Brumbál popřál těm několika přítomným hezké svátky, a pak se každý věnoval svému jídlu.
Když Amy dorazila do společenské místnosti, měla v plánu zasednout k novému románu. Ve chvíli, kdy se pro něj chystala dojít, se odklopil obraz Buclaté dámy a dovnitř vpochodovali James se Siriusem. Sirius nesl podezřele cinkající tašku a James zase papírové krabice.
"Na předvánoční nákupy už je trochu pozdě, ne?" ušklíbla se Amy.
"Co? My... moc vtipný, Moorová, fakt," vzpamatoval se Sirius.
"Jinak bych to neřikala," poznamenala a šla se podívat, co ti dva přinesli. James už otevíral krabice a vyndaval na tác chlebíčky a vánoční cukroví. "Vy jste vyloupili lahůdkářství?" zeptala se překvapeně. To vypadalo na soukromou oslavu, či co.
"Že váháš," přikývl smrtelně vážně James. "Vyndáš to pitivo, Tichošlápku, nebo budeš jen dál stát a koukat na mě?" zeptal se kamaráda. Sirius tedy zvedl tašku a vyndal na stůl několik flašek.
"To asi nebude džus," konstatovala Amy.
"Trefa. Hele a nechceš tu zůstat s náma? Stejně jsme tu jen tři. Co? Takovej malej rodinnej vánoční večírek," zeptal se James Amy. Té se sice moc nechtělo, ale když pohlédla znovu na krabice plné dobrůtek, tak neodolala a přikývla.
"Bezva, tak to můžeš vyndat na tác."
"To jsem si mohla myslet," zašklebila se Amy. Nicméně popadla tácky a začala na ně jídlo rovnat.

******

"Teď já! Připíjim na -"
"Úžasnou, dokonalou, nádhernou Lily Evansovou, my víme," přerušil Jamese Sirius. James po něm vrhnul překvapený pohled. Byl už trochu v náladě, a tak si neuvědomoval, že na tuhle rusovlasou krásku připíjel v poslední půlhodině už aspoň pětkrát.
"Zapomněls na nejlepší holku na světě," připomněla Amy.
"No jasně, já tě nemít," usmál se Sirius a zacuchal jí vlasy.
"Víš jak tohle nesnášim," řekla Amy, vrhla se na Siriho a začala ho lechtat. Za chvilku oba ztratili rovnováhu a skončili na zemi. Sirius dopadl na Amy. Nejdřív se začal zvedat, ale pak jakoby si to rozmyslel. Podpíral se na rukách a začal se k Amy znovu přibližovat.
Brunetka na něj konsternovaně koukala a nemohla odtrhnout zrak od jeho šedých očí. Kdyby nebylo toho alkoholu, kterým byli oba ten večer pořádně posilněni, pravděpodobně by se Black rychle zvednul nebo by ho Amy okamžitě odstčila.
Když už byl opravdu, opravdu blízko, ucítila Amy na své tváři jeho dech. Bylo jim jasné, co bude následovat. Siriovy rty se téměř dotýkaly Amyiných, když v tom se ozvalo hlasité zachrápání.
'Já toho Dvanácteráka asi zaškrtim,' pomyslel si v tu chvíli mladý Black. Oba sebou sice trhli, ale Sirius se vzpamatoval jako první. Ozvaly se jeho sklony pro dobývání holek a on si najednou uvědomil, že tahle Amy Moorová je vlastně docela atraktivní.
Amy už se vzpamatovala a koukala na Siriuse trochu překvapeně. Chtěla něco namítnout. "Šš," zašeptal Sirius a položil ji na rty ukazovák, aby nemluvila. "Jen malej vánoční dárek." Sklonil se k ní a políbil ji. Sirius začínal polibek prohlubovat a k jeho radosti mu jej Amy vřele oplácela.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama