Rozhovory s J.K. Rowling o Potterových

11. prosince 2010 v 14:41 | Evelyn |  Rozhovory
Polibek
Hledala jsem dlouhou dobu, jestli někdy neposkytla J.K. Rowlingová rozhovor na to úžasné a neobjevené téma James a Lily Potterovi... a našla jsem jen zmínku v nějakých rozhovorech jinak nikde nic, bohužel... dávám jsem alespoň ty zmínky z jiných rozhovorů... jestli víte ještě o nějakých, prosím pište do komentářů :)

O - člověk který se ptal
JKR - Joanee Kathleen RowlingKrátká nezáživná zmínka...


O: Byl James jediný, kdo se zamiloval do Lily?
JKR: Ne (chvíle ticha)… Lily byla stejně populární jako Ginny.

O: Snape?
JKR: Na tuhle teorii se mě ptají fanoušci pořád dokola.

O: Co takhle Lupin?
JKR: Nemůžu se vyjádřit ani k jednomu z nich.

O: Aspoň k jednomu, prosím.
JKR: Nemůžu odpovědět, doopravdy ne

Další zmínka...
O: Co třeba Harryho rodina - jeho prarodiče - byli zavražděni?
JKR: Ne, tímhle se dostáváme do takové nezáživné oblasti. Coby spisovatel přiznám, že co se děje týče, bylo zajímavější, aby byl Harry úplně sám. Takže jsem jeho rodinu raději nemilosrdně odstranila - samozřejmě až na tetu Petunii. James a Lily jsou pro děj hrozně důležití, ale jeho prarodiče? Ne. A protože mám ráda příběhy svých postav, tady je máte: rodiče Petunie a Lily, to byla normální mudlovská smrt. Jamesovi rodiče už byli starší, když se narodil, což vysvětluje to, že byl jedináček a rozmazlovali ho. Stává se to často, že si lidé na stará kolena pořídí dítě, takže je pro ně takový poklad, který si hýčkají. Věkově byli i na kouzelníky hodně staří. Podlehli nějaké kouzelnické nemoci. To je asi tak vše, co potřebujete vědět. Na jejich smrti není nic vážného ani hrozivého. Prostě jsem se jich potřebovala zbavit, tak jsem je zabila.

A poslední trochu delší...
O: Tohle je jedna z těch ožehavých otázek, která mě trápí už od třetího dílu - jak je možné, že Voldemort nabídnul Lily tolik šancí žít? Doopravdy by ji nechat naživu?
JKR: Hmmm.

O: Proč?
JKR: (chvíli ticho) To nemůžu říct. Ale máte pravdu v tom, že jí to nabízel. Nechcete se mě zeptat, proč Jamesova smrt neochránila Lily a Harryho? To je vaše odpověď. Právě jste si zodpověděl svou vlastní otázku, protože ona mohla žít, ale vybrala si smrt. Jamese by byl zabil tak jako tak. Víte, co tím myslím? Neříkám, že James nebyl připravený - zemřel a přitom se snažil chránit svou rodinu, ale smrti by se nevyhnul. Jemu ta možnost nebyla dána, takže se do toho prostě vrhnul - myslím, že tady jsou rozdíly v odvaze. James byl nesmírně odvážný. Ale Lilyina statečnost byla mnohem většího formátu, v tomto případě je to tím, že se sama mohla zachránit. Každá matka, každá normální matka, by udělala stejnou věc co Lily. Ona byla statečná o něco víc než James. Jí byl dán čas na výběr. Jamesovi ne. Je to jako by se k vám chtěl dostat nějaký vetřelec. Hned byste zaútočili. Ale kdyby vám ten někdo řekl: "Jdi z cesty.", co byste dělali? Nemyslím, že by nějaká matka ustoupila od svého dítěte. Ale je tohle ta pravá odpověď? Ona vědomě položila svůj život. Měla jasnou volbu…

O: Zatímco James ne.
JKR: Zemřel, aby ochránil Harryho? Dostal možnost volby? Ne. Je v tom nepatrný rozdíl a možná je v tom ještě něco, ale tohle je velká část odpovědi.

O: Měla Lily nějaké ponětí o tom, co bude mít za následek, když se postaví před Harryho a zemře pro něj?
JKR: Ne - a snažila jsem se dát v knížkách najevo, že se to nikdy předtím ještě nestalo. Nikdy nikdo nepřežil. Proto nikdo nevěděl, co se může stát.

O: Takže nikdo - ani Voldemort, ani nikdo jiný, kdo použil smrtící kletbu - nedal nikomu možnost volby, jestli chtějí zemřít nebo…
JKR: Možná dostali tu možnost, ale ne v této podobě.

O: Když byl Sirius falešně obviněn z toho, že zabil Pettigrewa a mudly, doopravdy se smál nebo to bylo něco vymyšleného, jen aby vypadal ještě víc šíleně?
JKR: Jestli se doopravdy smál? Ano, řekla bych, že se smál. Tedy on se smál, musím to vědět, když jsem to vytvořila. On tak trochu žije na hraně, nemáte z něj takový pocit? Chová se nepředvídatelně. Jako postavu ho mám hrozně ráda. I mnoho lidí mi říkalo, že ho mají jako postavu rádi a pořád se ptají, kdy se vrátí na scénu. Ale Sirius a jeho nedostatky - o tom už jsem párkrát vyprávěla - jeho do očí bijící nedostatky... (smích) Sama se dívám na Siriuse jako na někoho, kdo neměl šanci se více vyvinout. Myslím si, že je to znát z jeho vztahu k Harrymu v pátém díle. On v něm chce mít kamaráda, ale Harry se dožaduje otce. Teď z toho tedy už vyrůstá, ale Sirius mu to tenkrát nemohl nabídnout. Ten smích - Sirius byl naprosto mimo z Jamesovy smrti. Harry a Sirius mají společné to, že oba dva vidí ve svých kamarádech spíš rodinu. Sirius měl v Jamesovi bratra a Harry povýšil Rona a Hermionu také na členy své rodiny. Jednou jsem našla v nějaké diskuzi - tuším, že to bylo na Mugglenetu, když jsem vyhlížela, kterým internetovým stránkám udělím ocenění Fanouškovský web měsíce (nebo v jakých časových intervalech to dělám) - to bylo tehdy, když jsem začala poprvé číst komentáře a jedno z dětí tam říkalo: "Proč Harry křičí na své kamarády? Tomu nerozumím. Já křičím na své rodiče, ale nikdy bych nekřičela na své kamarády." Ale Harry nemá nikoho jiného, na koho by mohl křičet. Bylo zajímavé to číst. Nečekala jsem, že tomu děti nebudou rozumět. Harry je velmi osamělý. Ale to jsem utekla na míle daleko od Siriuse. Sirius byl mimo. Ano, smál se. Moc dobře si uvědomoval, co ztratil. Ten smích v sobě neměl nic humorného. Ukázalo se, že Pettigrew, kterému Sirius a James dovolili, aby jim byl nablízku, byl mnohem lepší kouzelník, než si všichni mysleli. Ukázalo se, že dokázal uchovat tajemství lépe, než se domnívali.


Je to jen krátké ale určitě něco k zamyšlení

Něco o Remusovi

O: Je Remus čistokrevný kouzelník?
JKR: Ne, napůl.
O: Lupinovo prostřední jméno začíná na J, prozradíte nám ho?
JKR: John, vím, není to nic moc ale je to tak.

Teď zase přejdeme k Blackům

O:Všimla jsem si, že všichni v rodině Blacků jsou pojmenováni podle souhvězdí. Byl to záměr? Bude to nějak souviset s dějem?
JKR: Je to jen taková rodinná tradice, ačkoliv Narcissa ji porušila. Vždycky jsem o ní přemýšlela jako o Narcisse, tak jsem se rozhodla to neměnit, když jsem vymýšlela jména ostatním. Objevilo se ale hodně spekulací o tom, jestli nějak příbuzná k Lily a Petunii - vzhledem k té květinové myšlence. To tady ale můžu popřít - nijak s nimi příbuzná není. 


Komentáře

1 Tinna Tinna | E-mail | 12. prosince 2010 v 22:51 | Reagovat

Blog jen o Pobertech?Dokonalost! Jsem tak ráda, že jste  se rozhodli udělat společný blog, kde se budou vyskytovat Poberti. Tohle období mám strašně ráda.Pořád na internetu hledám pobertovské povídky nebo alespoň obrázky. Sama povídky nepíšu, ale už několikrát jsem uvažovala, že bych něco zkusila. Třeba jen pro sebe. :-)
Rozhodně už vím, že tuhle stránku budu několikrát aktualizovat jestli je tu něco nového. ;-) Už se těším, až se to tady pořádně rozjede. Věřím, že se tenhle blog ujme  a návštěvníci se sem budou rádi vracet!Přeju hodně štěstí! :-)

2 Generation of Marauders (Angie) Generation of Marauders (Angie) | Web | 13. prosince 2010 v 15:00 | Reagovat

Tý jo, to úžasné, sice jsem se nic konkrétního nedozvěděla anebo možná ne přímo, ale k zamyšlení je to suprové.

3 Christie Christie | 15. prosince 2010 v 20:38 | Reagovat

To je něco. Nečetla jsem žádné rozhovory s JKR, ale vidím, že jsem pochybila. Vysvětluje tam věci, které jsem ani nevěděla, že by měly být vysvětlené a teď, když mi je vysvětlila se hned cítím o něco chytřejší... :D Ne, je to fajn číst.

4 Generation of Marauders (Moony) Generation of Marauders (Moony) | Web | 15. prosince 2010 v 20:41 | Reagovat

no souhlasím s Angie, na zamyšlení dobré =) ale upřímně dostal mě ten poslední odstavec, když J.K. mluví o Siriovi :D:D

5 Evelyn Evelyn | E-mail | 16. prosince 2010 v 20:28 | Reagovat

je škoda že nic víc jsem nenašla :( ale budu se snažit ještě něco najít :)

6 Lawiane Lawiane | Web | 17. prosince 2010 v 17:04 | Reagovat

Velice zajímavý rozhovor. Fascinuje mě, jak spisovatelé o svých hrdinech hovoří, jakoby opravdu žili a dokonale je znají, ví jaké by měli reakce a sny, i když to v knihách zařazeno vůbec není.

7 Alis Alis | Web | 30. srpna 2012 v 20:44 | Reagovat

Opravdu zajímavé... děkuji. :-)

8 AlbertGoamb AlbertGoamb | E-mail | Web | 5. června 2018 v 4:55 | Reagovat

The prostate related is an essential portion of a male's reproductive :. It secretes fluids that aid in the transportation and activation of sperm. The men's prostate is found just while watching rectum, below the bladder and surrounding the urethra. When there is prostate problem, it is almost always really miserable and inconvenient to the patient as his urinary system is directly affected.

The common prostate medical problems are prostate infection, enlarged prostate and prostate cancer.

Prostate infection, also called prostatitis, is easily the most common prostate-related problem in men younger than 55 years of age. Infections of the men's prostate are classified into four types - acute bacterial prostatitis, chronic bacterial prostatitis, chronic abacterial prostatitis and prosttodynia.

Acute bacterial prostatitis will be the least common of most kinds of prostate infection. It is due to bacteria located in the large intestines or urinary tract. Patients can experience fever, chills, body aches, back pains and urination problems. This condition is treated through the use of antibiotics or non-steroid anti-inflammatory drugs (NSAIDs) to help remedy the swelling.

Chronic bacterial prostatitis is often a condition of the particular defect inside gland along with the persistence presence of bacteria inside the urinary tract. It can be due to trauma for the urinary tract or by infections from other parts in the body. A patient may feel testicular pain, lower back pains and urination problems. Although it is uncommon, it may be treated by removal from the prostate defect accompanied by the employment antibiotics and NSAIDs to deal with the redness.

Non-bacterial prostatitis is the reason for approximately 90% of all prostatitis cases; however, researchers have not yet to create what causes these conditions. Some researchers believe chronic non-bacterial prostatitis occur as a result of unknown infectious agents while other believe intensive exercise and high lifting may cause these infections.

Maintaining a Healthy Prostate

To prevent prostate diseases, an appropriate weight loss program is important. These are some in the steps you can take to maintain your prostate healthy.

1. Drink sufficient water. Proper hydration is critical for overall health and it'll also keep the urinary track clean.

2. Some studies declare that several ejaculations a week will prevent prostate cancer.

3. Eat steak in moderation. It has been shown that consuming greater than four meals of beef per week will increase the likelihood of prostate diseases and cancer.

4. Maintain an appropriate diet with cereals, vegetable and fruits to ensure sufficient intake of nutrients essential for prostate health.

The most important measure to adopt to be sure a proper prostate is usually to go for regular prostate health screening. If you are forty years and above, you should opt for prostate examination at least 12 months.

9 AFleemedrark AFleemedrark | E-mail | Web | 27. září 2018 v 3:21 | Reagovat

Compression  est comment  poupe  votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur  determination  pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent  perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque temps  votre  moelle  bat, il pompe le sang  a tous egards  vos arteres a la  vacances  de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/acheter-tadalafil-100mg-download/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama