Srpen 2011

Kapitola čtyřicátá-druhá: Budoucnost

12. srpna 2011 v 20:19 | Christie |  Malá holka z Kruvalu
Kapitola čtyřicátá-druhá: Budoucnost

Kdybych nevěděla, že teď mě dole čeká už netrpělivý Simon, snídaně a okamžitý odjezd pryč, byla bych zůstala i hodiny v tomto krásném okamžiku. Jen vychutnávat si ten nádherný pocit, který se mi rozléval tělem - že v tom mém zmrzačeném, chudém těle je i další život. Další život, který miluji, který je mi cenný nade všechno na světě a který musím chránit. A že patří mně. Je to mé a nemusím ani činit nějakou volbu, patří mi a je to tak pevně dané, že mi jej nikdo nemůže vzít - mé dítě. Mé dítě!

Kapitola čtyřicátá-první: Úžas

8. srpna 2011 v 8:07 | Christie |  Malá holka z Kruvalu
Kapitola čtyřicátá-první: Úžas

Vzpomínala jsem si až příliš živě, co se stalo přesně v tutéž hodinu téže dne před celým rokem. Seděla jsem na posteli, ještě v kalhotách si objímala kolena. A přestože jsem si uvědomovala, že tím jenom protahuju ten čas bez Simona, věděla jsem, že jestli tohle uspěchám, bude to špatné později. Musela jsem projít tou hranicí, která oddělovala můj život do teď a můj život od teď. Možná by někdo řekl, že není vhodná doba, že by ta hranice měla být, až odjedu z Bradavic, nebo až se provdám za Simona, ale ne. Všechno je to ve volbách, a pokud jsem už tu volbu provedla, svatba byla jenom obřad, odjezd byl jenom skutek. Musela jsem se naladit na jiný životní styl, na něco, o čem jsem vždycky snila, představovala si to, ale nikdy se na to psychicky nepřipravila, a tak to teď musím udělat teď. Cítila jsem, že teď je právě ten vhodný okamžik, a když sejdu po schodech do společenské místnosti, najdu tam Simona ne, jako svou spřízněnou duši, ale Simona jako svého muže, toho, který si vybral mě a já si vybrala jeho - učinili jsme oba volbu a to bylo něco víc než jen spřízněná duše. U té se může stát, že se nenajdou, nebo že oba nebudou ochotni se do té hry života zapojit s tím druhým. Ale když dojde k volbě, jdete na jistotu.

Kapitola čtyřicátá: Náznaky

1. srpna 2011 v 14:13 | Christie |  Malá holka z Kruvalu
Kapitola čtyřicátá: Náznaky

Ráno jsem se probudila dřív než on. Ležela jsem na boku, přitisknutá k němu; vzájemně jsme se objímali. První, co jsem uviděla, byla část jeho krku a pootevřené okno.