2. kapitola - Příjezd

28. září 2011 v 18:36 | Moony |  Prázdniny snů (Moony)
Ahoj lidi, přidávám další kapitolu k Prázdninám...2. kapitola - Příjezd
Lilian se probrala, zrovna když letadlo letělo nad Barcelonou a obdivovala, jaké krásy může vidět v noci a z výšky několik kilometrů. Obdivovala světla měst, silnic a nemohla uvěřit jaká je Evropa krásná. S tímto pohledem usnula a zdálo se jí, jak se prochází těmito městy za soumraku.
Když se opět probrala, na nebi se objevovaly první sluneční paprsky a letadlo se snášelo k letišti v chorvatském městě Trogir. Už se těšila, jak si ten týden užije.
Když se letadlo snášelo zpět k zemi, bylo Lily opět blbě a tak si svatosvatě slíbila, že letadlem už nikdy nepoletí. To se raději přemístí. V okamžiku, kdy ten pekelný stroj, jak si Lily myslela, přistál a dveře se otevřely, Lily okamžitě vylezla z letadla na čerstvý vzduch, který voněl borovicemi, vůni moře a prázdninami. Lily se vydala za ostatními cestující, směrem k hale a už se těšila, jak si tu svou první osamocenou dovolenou užije. Strašně se těšila na hotel, na moře, na zmrzlinu, kterou přímo milovala. Prošla velkou letištní halou, laděnou do světlé modré barvy a všichni lidé, co Lily viděla a prošla kolem nich, usmívali se a vypadali přátelsky.
"Teda, tady jsou ti lidé úplně jiní. Nemůžu tomu uvěřit, proč jsou tady lidé milí, přátelští, usměvaví a v Kanadě se jen pořád mračí a moc se nesmějí. Možná je to tím, že tady svítí sluníčko celoročně, zatímco u nás tak chvílemi a to jen v letním období. Doufám jen, že v hotelu to bude stejné nebo alespoň podobné." Říkala si v duchu.
Když vyšla ze dveří letištní haly, první, co uviděla, bylo azurově modré moře, které omývalo přístav a městečko, líně se rozlévalo kolem písečných pláží a kolem komplexů běloskvoucích, nových hotelů a hotýlků. Už se těšila na to, jak bude v moři plavat a vyvádět, už se viděla, jak si plave a všichni obdivují její zdatnost.
"To určitě, kdo by se díval na bledou rusovlásku, která si bude muset setsakramentsky dávat pozor, aby se nespálila." Povídala si Lily pro sebe. Při tomto uvažování o moři a plavání v něm si Lily uvědomila, že neví, kde přesně její hotel je a proto se rozhodla, že nepůjde pěšky, jak plánovala, ale pojede taxíkem. Bude holt obdivovat krásy chorvatského pobřeží z taxíku. Vždyť bude mít čas, prošmejdit pobřeží pěšky. Má na to celý týden. Ale pokud si konečně nepřivolá taxík, z objevování tajných zákoutí nebude nic. Stačí jen vybrat si taxík a zavolat na něj. Vždyť jich kolem ní jezdilo mnoho. Různé typy, různé barvy. A tak vyrazila hledat taxík, který by mi odvezl do hotelu Star, kde ji čekalo ubytování na celou její týdenní dovolenou. Nečekala dlouho a objevil se před ní tmavě modrý Peugeot 207 a v okýnku se na ní usmíval postarší chlápek s prošedivělými vlasy a s laskavým úsměvem na tváři.
"Dobré ráno." Pozdravila Lily. "Zavezl byste mě do hotelu Star? Netuším, kde to je a to tam mám reservované ubytování na týden."
"Jistě, krásná slečinko, nastupte si a budem tam za okamžíček." Zvolal radostně taxikář a vystoupil, aby ji uložil zavazadlo do kufru, a Lily nasedla na zadní sedadlo auta. Interiér auta byl celý ve světlé barvě koženkové soupravy, a proti tomu kontrastovala tmavá skla, s ochrannou fólii proti slunci. Lily si oddechla, když ucítila na své zpocené pokožce chladný vzduch, vycházející z klimatizace a pohodlně se zabořila do sedadla a auto vyrazilo do hustého provozu, který na silnici panoval. Bylo vidět, že je taxikář upovídaný a rád poznává lidi, protože se hned začal vyptávat Lily, odkud je, kolik ji je, co tak sama, co tady bude podnikat, jak se tady dostala a to všechno s tím lišáckým úsměvem na rtech.
"Copak slečinko, že jste se vybrala na dovolenou v červnu? Netrvá ještě školní vyučování?"
"No, v naší škole ukončili školní rok dřív, ani nevím proč."
"A co, že jste sama?"
"Dovolenou jsem dostala od mamky."
"No tak to jste musela být byla hodná. Že vás nechá jet samotnou a nebojí se, že se vám něco stane."
"Pořád tvrdila, že už jsem dospělá, že to zvládnu, ale bylo vidět, že se o mě bude bát. Ani se jí nedivím, já na jejím místě bych umřela strachy."
"A pročpak? Vždyť jste určitě inteligentní mladá dáma."
"To možná ano, ale nejsem zvyklá někde cestovat, celý život jsem byla buď doma, ve škole, nebo když už tak na dovolené, ale to vždycky s mamkou. A navíc jsem šílený strašpytel."
"Ah, a kde je vaše rodné město? Odkud jste přiletěla?"
"Z Kanady. Městečko Tobermorry."
"Tý jo tak to je hodně daleko. Tobermorry fakt neznám." Dopověděl se smíchem, a dodal: " A nestýská se vám už? Mě by kdybych byl poprvé sám pryč z domova, určitě smutno bylo."
"To víc lidí říká, že vůbec netuší, kde to je. No stýská, to nemůžu říct, jsem poprvé pryč, ale prozatím jen den a něco, tak to ještě na mě nepadlo, ale to přijde. Ale zase mi to vynahrazuje ten úžasný pohled na tuhle krajinu, moře a ty všechny úžasné lidi, co vidím. I když byla jsem překvapená, když mi mamka řekla, že pojedu sama. Celý život v jednom městečku a najednou jsem v Chorvatsku, a to na týden a já doufám, že si to pořádně užiju."
"Jů tak to bych chtěla taky. Já strávím většinu dne za volantem. Vozím lidi z letiště do hotelů, vidím, jak jsou všichni natěšení, že jim začala dovolená a já budu muset v tom horku sedět uvnitř auta a potit se."
"A proč se živíte taxikařením?? Není tady více možností?"
"No možnosti by bylo, ale kdo by zaměstnal chlapa pár roků před důchodem."
"No já nevím, kdybych já vlastnila hotel nebo někde podnikala, brala bych, jako zaměstnance raději straší a zkušenější lidi. Ale je to věc a názor každého člověka."
"No to jo. Tak více si asi nepopovídáme, protože jsme na místě. Dělá to 2 eura."
"Jasně děkuji." Podala mu peníze a rozloučila se.
"Mějte se krásně. A užijte si zbytek šichty."
"Díky slečinko, a užijte si dovolenou."Zahlaholil z okýnka a rozjel se dál po své trase na letiště hledat další ztracené turisty.
Lily se otočila, a když uviděla velikost hotelu Star, spadla ji čelist a nemohla uvěřit svým vlastním očím.
Uviděla obrovskou žlutou budovu s velkým názvem, hotel Star, který ozařoval celý komplex pokojů, bazénu, baru, restaurací, běloskvoucí terasy s mnoha maličkými stolky a židličkami. Navíc se celý hotel utápěl v zeleni borovic, keřů, drobných i plnokvětých barevných květin. Tuhle krásu Lily obdivovala dobrý deset minut a pak se vzpamatovala a vydala se napříč její začínající dovolené.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama